Дома Тагови тирамису куглоф

Таг: тирамису куглоф

Тирамису куглоф за 20 минути готов! Истиот рецепт може да се...

Рецептот е многу едноставен, само потребно ви е маскарпоне сирење и ликер од бадем, кои на овој десерт му даваат специфичен вкус. Оригиналниот рецепт се...