Дома Тагови тинктура од чичок

Таг: тинктура од чичок

ЧИЧОК: Шумски лек за кожни болести, лишаи, уринарни инфекции и детоксикација...

Чичок (Arctium lappa) е растение кое е доста распространето на нашите простори, а кое ретко се користи. Ова растение расте најчесто покрај патиштата, на...

ТИНКТУРА ОД ЧИЧОК – Го намалува шеќерот во кpвтa, се пие...

Дијабетес мелитус е болест предизвикана од недоволно лачење на хормонот инсулин. Инсулинот е хормон кој се произведува во панкреасот и е одговорен за правилен...