Дома Тагови тиквички од тесто

Таг: тиквички од тесто

Тиквички направени од тесто и конец, меки како памук

Фото и рецепт: Босилка Николиќ Потребни состојки: 150 мл млеко 150 мл вода 3 лажици шеќер 2 лажички сув квасец ½ рамна лажичка сол околу 400 г брашно 100 мл масло Постапка: Квасецот со...