Дома Тагови тежина

Таг: тежина

Болести според годините

Секој период во животот си има свои предности но и болести. Иако 20-годишниците ретко се жалат на нешто, веќе во четвртата деценија започнуваат маките.​ Во...

Влагата и мувлата се тивки убијци – еве како да утврдите...

За да направите вакво тестирање ќе ви биде потребно: 500 грама гасена вар 1 бокал Постапка: Истолчете ја варта во прав доколку има грутки и ставете ја во...

ТАБЕЛА: Ова е вашата идеална тежина според градбата на телото

ИДЕАЛНА ТЕЖИНА е тежина која што е оптимална за вашето добро здравје. Ако си се допаѓате себеси со таа тежина и добро се чувствувате...