Дома Тагови тетовски рецепт

Таг: тетовски рецепт

ШЕЌЕР ПАРЕ – Тетовски рецепт за најубавите сочни колачи

Фото и рецепт: Блага Јованова, Родна Трпеска Потребни состојки: 2 јајца ½ шолја од 250 мл шеќер 125 г путер / маргарин ½ шолја гриз 1 прашок за печиво 1 ванилин...