Дома Тагови супер брзи кифлички

Таг: супер брзи кифлички

Старински кифли кои ги правеше мојата баба, па мајка ми, а...

Старински кифли кои ги правеше мојата баба, па мајка ми, а сега јас на моите деца и внуци – нема подобри. Фотографии и рецепт...

ЕКСТРА БРЗО И МНОГУ ВКУСНО ПОЛНЕТО ПЕЧИВО: Готово за 20 минути...

Многу брзо и вкусно полнето печиво. Рецептот го пронајдов во еден стар Готвач, со тоа што направив многу мали измени. Овие мали „кифлички“ ги...

Супер брзи кифлички со кисело млеко – за 30 минути се...

Фото и рецепт: Сања Милојевиќ – супер брзи кифли. Кифличките се токму како што пишува и во називот – супер и брзи. Се замесуваат со...