Дома Тагови султанова сарма

Таг: султанова сарма

СУЛТАНОВА САРМА, брз и вкусен колач (ПАША ЛОКУМ)

Фото и рецепт: Сања Велимировиќ Потребни состојки: 1 литар млеко 9 лажици шеќер 5 лажици брашно 5 лажици густин 2 лажици какао 2 лажици шеќер 100 г путер / маргарин 100 г чоколадо...