Дома Тагови срцеви заболувања

Таг: срцеви заболувања

Д-Р НЕНАД: Ова се првите знаци на срцеви заболувања, а нормалните...

Денес, можеме да прочитаме сè на Интернет, а еден од најпребаруваните термини се оние поврзани со здравјето. Меѓутоа, за некоја посериозна состојба, не е...

Киви: против холестерол, мозочен удар, рак, болести на дишни патишта…

Фактот дека според количината на диетални влакна, го остава јаболкото зад себе,  а според количината на витамин Ц-портокалот, а во категоријата на овошје богато...

Дали знаете колку пати треба да јадете брокула?

-Откријте кои здравствени бенефити може да ви донесе консумирањето на брокулата, секој трет ден.   Ако редовно јадете брокула, можете да ги намалите шансите за добивање...

Што значи умерено пиење на вино и што добивате од тоа?

Дали виното навистина може да му помогне на вашето здравје, исто како што помага да се разубави вашиот живот? О да, пиењето вино има бројни...