Дома Тагови спанаќ со млеко

Таг: спанаќ со млеко

НАЈУБАВИОТ СПАНАЌ КОЈ МОЖЕТЕ БРЗО И ЛЕСНО ДА ГО НАПРАВИТЕ: Излегува...

Вака подготвениот спанаќ нема да го одбијат дури ни децата, кои ретко сакаат да го јадат. Денес ќе ви откриеме еден одличен рецепт со...

Кремаст спанаќ: рецептот го научив од мајка ми, совршен прилог за...

Потребни состојки: 1 кг спанаќ 200 мл млеко 1 јајце 1 чешне лук 1 лажица брашно 1 лажица путер или масло Постапка: Спанаќот добро измијте го и исечкајте го на тенки лентички. Обарете...