Дома Тагови солило

Таг: солило

НЕ ЈА ЧЕКАЈТЕ ЗИМАТА БЕЗ ОВИЕ ПИПЕРЧИЊА: Прелесно се приготвуваат, како...

Не знам за вас, ама според мене, ако може да помине една зима без нив, тогаш тоа не е зима. Прелесно се приготвуваат, како...

Не го фрлајте солилото од киселите краставички – овие 3 причини...

Киселите краставички одлично прилегаат во сендвичите и го подобруваат вкусот на бројни салати. Проширете ги вашите хоризонти па во своите кулинарски дела вклучете ја и...

Домашни корнишони во тегла за зимница

Фото и рецепт: Дијана Талевска Потребни состојки за една тегла: по потреба корнишони 1 супена лажица (рамно полна) сол 2 кафени лажичиња шеќер 10 супени лажици бела киселина- 9%...