Дома Тагови солени мафини

Таг: солени мафини

Најмеките проички со сирење за 10 минути, меки остануваат и следниот...

Најмеките проички со сирење за 10 минути, меки остануваат и следниот ден! Ви гарантирам дека нема помеки и повкусни од нив. БРЗО се прават...

Проички со сирење и јогурт – меки како душа: Многу лесно...

Проички со сирење и јогурт - меки како душа: Многу лесно се прават и сигурно ќе ви успеат. Има многу рецепти за мали, солени мафини...

МЕКИ КАКО СУНЃЕР: Воздушести јогуртни проички, многу вкусна и здрава верзија

Проичките приготвени со палента или пченкарно брашно се најздравата верзија за појадок, омилена за децата, но и за возрасните. На основниот рецепт можете да...

МАФИНИ ПУФКИ: Брзи и многу вкусни, без капка масло

Денес сакам да ви откријам еден многу лесен рецепт за вкусни мафини кои брзо се приготвуваат и одлични се за појадок или вечера. Мафините...

ПАМУЧНО МЕКИ СОЛЕНИ МАФИНИ: Без брашно, многу вкусни и брзи

Овие солени мафини многу ги сакам, првенствено затоа што со нив добивам здрав и протеински појадок (или вечера), брзо се подготвуваат и многу се...

Најлесниот рецепт за мафини со тиквички: во тестото се додава гриз...

Ќе ви откриеме два рецепти за приготвување на овие вкусни мафини со тиквички. Првиот рецепт е од читателка кој е многу едноставен и лесен,...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ: Многу вкусни и здрави за стомакот, а може да...

Брзите погачици ми се едни од омилените. Многу брзо се приготвуваат, не се валкаат многу садови, некако сè набрзина се меша и ставате она...

Нешто навистина невидено – најбрзиот рецепт за солени мафини без капка...

РЕЦЕПТ на Јелена. Денес со вас сакам да споделам еден многу лесен рецепт за солени мафини. Мафините се многу вкусни, меки, воздушести, а...

Солени мафини со тиквички, многу се вкусни, меки, готови за половина...

Брз и здрав појадок или вечера. Превкусни мафини со тиквички, меки како душа, здрави и лесни, брзи за подготовка, готови за половина час. Од...

Нешто невидено – најбрзиот рецепт за солени мафини без капка масло

I РЕЦЕПТ на Јелена од каналот Јеца сваштарица. Денес со вас сакам да споделам еден многу лесен рецепт за солени мафини. Мафините се многу...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"