Дома Тагови солени мафини

Таг: солени мафини

Нешто невидено – најбрзиот рецепт за солени мафини без капка масло

I РЕЦЕПТ на Јелена од каналот Јеца сваштарица. Денес со вас сакам да споделам еден многу лесен рецепт за солени мафини. Мафините се многу...

Солени едноставни мафини кои остануваат меки и следниот ден – добар...

Рецепт и видео прилог на Бокина Кујна: Солени мафини Многу едноставно се приготвуваат, одлични се за појадок или вечера. Што се однесува до полнењето, може...

Пита мафини, одвнатре сочни и гужвани со сирење –се прават многу...

Пита ко и секоја друга пита. Но, вака малечки се многу згодни, па често ги правам за пикник или кога имам гости. Одвнатре се...

Царска пита како мафини во калапчиња од паштети – одлична идеја,...

Фотографија и рецепт на Даница Данче Стојева. Оваа оригинална идеја на нашата драга членка Данче Стојева е одлична! Рецептот е совршен, добивате мали и вкусни...

Наједноставни меки пченкарни проички со фета сирење

Често ги подготвувам зошто се брзи, вкусни и децата ми ги сакаат најчесто за појадок или вечера. Потребни состојки: 2 јајца 1 чаша (180 мл) јогурт 2.8...

СОЛЕНИ МАФИНИ за половина час – идеален рецепт за оброк набрзина

Брз и вкусен оброк! Солените мафини се одлични кога немате многу време на располагање, а потребно е да приготвите вкусен оброк. Ова е рецепт...

ПОЈАДОК, РУЧЕК, ВЕЧЕРА или предјадење, готово за 20 минути…експресно БРЗИ МАФИНИ...

Брзо а вкусно јадење! Потребни состојки: 6 средно варени јајца, 1 чаша (од 300 мл) меко брашно, на врв од ножот прашок за печиво, 1 лажичка сол, ½ лажичка...