Дома Тагови солена торта

Таг: солена торта

Солена торта готова за 20 минути – не само што е...

Потребни ви се само готови кори за розен торта, за солена варијанта, ги има во поголемите маркети. Во рецептот е даден предлог за фил кој...

Солена торта со розен кори, декоративно, ладно предјадење за посни слави

Декоративно, вкусно, ладно предјадење кое е идеално за време на пост или за посни слави. Потребни состојки: 1 пакување солени розен кори 300 мл вода 4 лажици густин 250...

Оваа солена торта минатата година за Божиќ сите ми ја пофалија...

Солена торта сите прават, не е ништо ново, но оваа е комбинација од повеќе, па можеби ќе ви се допадне идејата. Потребни состојки: 300 мл млеко, 4...

Солена торта “Руска салата” – оригинален рецепт, за вкусна и свечена...

Фото и рецепт: Зорица Потребни состојки: 250 г крем сирење 3 лажици кисела павлака 2 лажици мајонез 1 лажичка лут сенф 2-3 млади кромитчиња или половина главица црвен кромид 2-3 лажици...

Брзо и без компликации – денешниот ручек кој сите го сакаат!

Почнав да го приготвувам за различни слави, но толку ни се допадна што често го правам и за редовен ручек. Пробајте, многу е вкусно! Потребни...

Велигденска солена торта, сочна, вкусна, декоративна, раскошна…

Ова е мојата омилена Велигденска солена торта која по својот состав секогаш е иста, само изгледот и се менува во зависност од декорацијата. Сочна...

Солена торта со спанаќ: брзо, лесно и вкусно

Фото и рецепт: Влатко Стојовски ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 јајца ½ лажичка сол 100 мл масло 200 мл јогурт 10 лажици брашно 10 лажици палента 1 прашок за печиво 200-250 г сирење 150-200 г исчистен...

Солена торта, вкусна и одлична за сите пригоди

Не може да помине ниту една свеченост, роденден, слава или прослава а на трпезата да нема вакви солени торти и солени ролати. Едноставно, сите...

Феноменална солена торта која можете да ја направите за 30 минути

Потребни состојки: 6 јајца 9 лажици брашно 1 прашок за печиво 400 мл јогурт 200 мл масло 1 лажичка сол За фил: 250 г мајонез 300 г кисела павлака 300 г ситно сирење 250 г...

Не е добра туку совршена солена торта – многу е вкусна!...

Потребни состојки: 1 пакување кори за розен торта За фил: 500 г фета сирење 150 г софт маргарин 100 г крем сирење 200 г кисела павлака 3 супени лажици ајвар 500 г...