Дома Тагови смути од спанаќ

Таг: смути од спанаќ

Смути од спанаќ и печурки за имунитет, воспаление и наплив од...

Спанаќот се смета за еден од најздравите зеленчуци. Во нашата традиционална кујна спанаќот е застапен во различни рецепти и салати. Спанаќот е многу богат...

Д-р Јагода Јорга: Ако го јадете она што не треба и...

Специјалист за хигиена и исхрана проф. д-р Јагода Јорга во гостување во една утринската програма разјасни многу заблуди и вистини за исхраната, и објасни...

Напитокот од спанаќ приготвен на ОВОЈ начин ослободува лутеин кој е...

-Попајовиот смути од спанаќ е најдобриот начин да се добие антиоксидантот лутеин. Најновото истражување објавено на Универзитетот Линкепинг утврди дека консумацијата на спанаќ во облик...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"