Дома Тагови сируп од глог

Таг: сируп од глог

Чудо од билки: Гавезот и глогот лекуваат сè од глава до...

Тинктура од најлековитата билка на светот Тинктурата од глог како додаток во исхраната има бројни лековити својства. Глогот содржи многу супстанции кои се ефикасни за...

Кај нас расте самоника: Ова е најлековитата билка на светот, ги...

Глогот содржи активни состојки со антиоксидативно дејство. Цветовите содржат етерични масла, триметиламин и гликозидот оксиакантин. Кинезите некогаш од глогот произведувале ферментиран пијалак, а негови...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"