Дома Тагови шустер пита

Таг: шустер пита

Старински колач „ШУСТЕР ПИТА“, најсочниот воздушен колач, поубав е од штрудла

Од овој колач се сечат мали правоаголни парчиња, како што се сечат ледените коцки. Така е највкусен и до израз доаѓаат сите негови слоеви....