Дома Тагови Шампита

Таг: Шампита

Бомба шампита: Сите ми го бараа рецептот, оди сè по 11

Фотографија и рецепт на Адвија Сисиќ. Ова е највкусната шампита што некогаш сте ја пробале. Потребни состојки: 11 жолчки, 11 лажици шеќер, 11 лажици масло, 11 лажици млеко, 11 лажици брашно, малку...

Моќна формула за најдобрата шампита-готова за 15 минути!

Потребни состојки: 6 белки 24 лажици шеќер малку помалку од 100 мл вода прстофат сол За кора: 6 жолчки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 6 лажици млеко 6 лажици млеко 6 лажици масло 1 мала...

Шампита од 15 минути! Оваа мора да ја пробате

Потребни состојки: 6 белки 24 лажици шеќер малку помалку од 100 мл вода прстофат сол За кора: 6 жолчки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 6 лажици млеко 6 лажици млеко 6 лажици масло 1 мала...