Дома Тагови сенф како лек

Таг: сенф како лек

ДОМАШНА ОБЛОГА која се става на болните колена: Се прави од...

Сенфот има силно антибактеpиско дејство и помалку лут вкус, па затоа се користи како додаток во разни солени јадења. Сенфот се прави од синаповото семе,...

Намаз кој не треба да се потценува: сенфот го лекува телото,...

Можеби не сте знаеле, но за разлика од другите намази како што се мајонезот и кечапот, а за кои е познато дека својот привлечен...