Дома Тагови семе од босилек

Таг: семе од босилек

Ако имате гасови, гастритис и болно мокрење – може да ви...

Во Европа го донеле монасите уште во 12.век од тропска Азија и оттогаш се смета за “света билка” во многу култури. Расте како мала...

Семето од босилек е моќен лек кој го регулира шеќерот во...

Дали сте слушнале дека семето од босилек е многу моќно и дека е многу полезно за здравјето? Иако во денешно време е помалку познато,...