Дома Тагови ролнички од тиквички

Таг: ролнички од тиквички

Неодоливи сарми од тиквички во јајца и сирење: лесно и едноставно...

Потребни состојки: 4 тиквици 3 јајца 150 г фета сирење 100 мл млеко + 1-2 лажици павлака 1 лажица брашно сол и црн пипер Постапка: Измиените тиквички исечете ги по должина со...