Дома Тагови роденденска торта

Таг: роденденска торта

СНИКЕРС ТОРТА…Многу вкусна, а воопшто не е комплицирана за правење

Фото и рецепт на Јасмина Дурич-Хуриќ. Декоративна е, излегува голема, па одлична е за родендени и разни други свечени пригоди, а состојките се лесно...

„КОРНЕТ“ ТОРТА: Совршено кремаста, се топи во уста, една состојка и...

КОРНЕТ ТОРТА: Совршено кремаста, се топи во уста, една состојка и дава неверојатен вкус. Совршено уживање како измислено за секој период од годината. Една...

Кралица торта со ореви и плазма – Совршена за сите пригоди!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ (Потребно за 1 кора): 4 белки, 7 лажици шеќер, 6 лажици мелени ореви, 6 лажици мелена плазма. (Потребни ви се вкупно 3...

ЕГЕЈ-ТОРТА со плазма, чоколадо и ореви – се топи во уста

Испробајте ја оваа неодолива егеј-торта со плазма, чоколадо и ореви. Одлична е за родендени, разни прослави, но и за секојдневно засладување. Еве што ви...

ТОРТАТА ЛЕПА БРЕНА Е НЕШТО ШТО МОРА ДА СЕ ПРОБА: Сите...

Сите знаат дека Лепа Брена и денес е најголемата ѕвезда на нашите простори, сите се сеќаваме на нејзините песни, настапи, спотови, Барби куклата, а...

Отсекогаш сакав да имам џиновска ТОФИ ТОРТА (Toffifee): Желбата ми се...

Тофи чоколатцата се познат германски бренд за карамелни чоколатца кои содржат нугат, карамела и лешник, прелиени со чоколадо кое прави своевидна „капа“ на пралините....

МИЊОН ТОРТА: Прва кора со ореви, втора кора со лешници, трета...

Тортата е врв за сите љубители на домашните десерти кои се подготвуваат од најобични состојки, какви што ги правеа нашите баби. Еве што ви...

Сникерс колач – Крцкави кикирики прекриени со највкусниот чоколаден фил

Сникерс-чискејкот е десерт кој ги спојува двата најомилени колачи, а постапката не е премногу комплицирана, иако на изглед делува така. Ќе уживате во секој...

КРЕМАСТА ЈАФА ТОРТА: Без печење, брза, лесна и вкусна, никој не...

Оваа торта сигруно нема никој да го остави рамнодушен, толку многу е вкусна и убава. Комбинацијата од јафа кекси и крем од ванила ја...

МАМИНА РЕФОРМ ТОРТА: Врвен вкус, рапсодија од ореви и чоколадо –...

„Верувам дека многумина од вас ќе се сложат со мене дека секому неговата мајка му готви најдобро, па така и мојата мајка е одлична...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"