Дома Тагови рецепт за посна сарма со кисела зелка

Таг: рецепт за посна сарма со кисела зелка

Старинска посна сарма со праз и ориз – за мене оваа...

Мојата денешна сарма е без месо, со многу кромид и праз, а ја готвам во рерна. Сега е сезона на кисела зелка, па да...

Старинска сарма (посна) – вкус кој не се заборава

Сармата е омилено јадење речиси на сите луѓе од Балканот, но и пошироко. Најубавата се витка во лист од кисела зелка, но може да...