Дома Тагови рак на јајници

Таг: рак на јајници

Од брзината со која ќе реагирате зависи дали ќе си го...

Во никој случај не ги игнорирајте овие симптоми, затоа што од брзината со која ќе реагирате ви зависи животот. Ова се првите знаци за...

Имав 21 година кога ми рекоа дека ќе живеам само уште...

Александра имала само 21 година кога лекарите и давале само уште еден месец живот. Наодот после хемотерапијата ги оставил во чудо. Кога имала само 21...

За само 10 дена подлегнала на болеста, а нејзиниот сопруг вели:...

Водителката починала за само 10 дена откако и била соопштена дијагнозата, а нејзиниот маж сега ги предупредува другите жени да внимаваат на овие симптоми. Минатата...

Ракот на јајници не молчи, но многу е тивок: Ова се...

Една од најчестите и најтешките болести кај жените е ракот на јајници. Тешко се открива. Доколку се открие во доцна фаза, многу се слаби шансите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"