Дома Тагови пушење

Таг: пушење

5 непознати симптоми на затнати крвни садови: 80% од срцевите болести...

Лекарите опоменуваат: дури и еректилната дисфункција и болката во листовите може да укажуваат на проблеми со кардиоваскуларниот систем. Навремено спречување на развојот на болестите на...

Болка во нозете може да биде опасен симптом – по прекинување...

Пишува: Д-р Симона Јовчевска Пушењето како најзначаен ризик фактор за развој на периферна артериска болест Периферната артериска болест (ПАБ) настанува кога артериите на нозете стануваат блокирани...

Половина од пушачите умираат од рак кој не мора да биде...

Дејството од цигарите е многу штетно, па затоа е потребна поголема едукација која треба да започне уште во градинките. Со намалување на бројот на пушачите,...

Овие билки ве штитат од штетниот дим од цигарите

Овие билки ве штитат од штетниот дим од цигарите, хемикалии и зрачење...мора да ги имате дома! Потрудете се во домот да имате растенија. Растенијата го...

Еве како пушачите да го намалат ризикот од рак на белите...

Ракот на белите дробови е еден од најсмртоносните видови рак воопшто и секоја година од него во светот умираат неверојатни 1,2 милиони луѓе. Главниот...

Непријатниот мирис од цигари ќе го елиминирате вака

Пушењето во затворен простор остава непријатен мирис кој се навлекува во вашата облека, завесите и намештајот. Обдете се со овие лесни трикови да се...