Дома Тагови пудинг од кафе

Таг: пудинг од кафе

Старинските рецепти повторно се во мода: овој кремаст десерт никогаш нема...

Порано кога немало готови пудинзи со различни вкусови, домаќинките вареле домашен кремаст десерт со природни вкусови. Основна состојка за згуснување на кремот бил скробот/нишестето...