Дома Тагови псилиум

Таг: псилиум

ЛЕБ ОД ТЕГЛА – ТРАЕ 12 МЕСЕЦИ: Снајдете се во тешки...

Лебот приготвен во тегла не се меси, исклучително е здрав и хранлив, а има рок и до 12 месеци. На овој начин може да...

ЛЕБ КАКОВ ШТО СЕКОЈ БИ ПОСАКАЛ – БЕЗ БРАШНО: Го јадеш...

Запишете си го овој рецепт за леб без брашно. Се приготвува од само три состојки и вода, перфектен за сите што се на диета,...

НАПИТОК ЗА РАМЕН СТОМАК: 2 лажички ставете во половина чаша вода...

Здрава и избалансирана исхрана е клучот за секое cлабеење, во комбинација со физичка активност. Mеѓу другото, потребно е да се хидрира телото, односно да...

Вода од ПСИЛИУМ: Најдобриот лек за чистење на цревата, запек, холестерол...

Лушпите од псилиум (Plantago ovata) се познати како природен лаксатив кој ја апсорбира водата во цревата и ја прави столицата многу помека при запек....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"