Дома Тагови Проја

Таг: Проја

Рецепт за домашна пченкарна пита (ПРОЈА) каква што мама ја правеше...

Оваа пченкарна пита (проја) е одлична да се јаде послужена како предјадење, со мезе, или пак да се послужи како еден од главните оброци...

ФЕНОМЕНАЛНА „ПРОЈАРА“ СО ЈОГУРТ И ГАЗИРАНА ВОДА: Најдобриот рецепт за пченкарна...

„Проја“ или „пројара“ се составен дел од нашите трпези кои нè враќаат во детството и редовно се приготвуваа за празниците. На сите ни е...

ПЧЕНКАРНА ПИТА-ПРОЈА: Рецепт кој мора да го пробате, многу брзо и...

Оваа пченкарна пита (проја) е одлична да се јаде послужена како предјадење, со мезе, или пак да се послужи како еден од главните оброци...

ПОСНА ПРОЈА КАКВА НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ ДОСЕГА: Празот не се пржи,...

Поздрав пријатели, пред вас е еден рецепт кој ќе посакате да го направите и кога ќе заврши постот. За разлика од вообичаените рецепти каде...

За слава или секој ден: ОД 1 СМЕСА 3 ПИТИ БЕЗ...

„Ова се моите три омилени вкусови: морков, зачин, туна, лук; кисели краставички, пиперки, маслинки; динстан кромид и шампињони (30 мл масло, малку зачини, црн...

Најмногу ги сакам овие проички, вкусни се и здрави, можам да...

Овие проја-мафини ми се едни од омилените, бидејќи не само што се многу вкусни, туку се и многу здрави, па можам да ги јадам...

КАФЕАНСКА ПРОЈА МЕКА КАКО ДУША

Ова е најдобриот рецепт за проја според кој веќе со години ја приготвуваат. Вкусната проја излегува мека како душа. Ова е највкусната проја што...

ТРИ РАЗЛИЧНИ ПОСНИ ПРОЈА ПИТИ – ОД ЕДНА СМЕСА: Без јајца...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Јас сум Ивана и денес приготвив многу убав и практичен рецепт. Вие може да го менувате...

ПОЛНЕТА ПРОЈА: Предобар рецепт за проја каква досега не сте пробале

Феноменална полнета проја, предобар рецепт – ваква проја сè уште не сте пробале!После првиот рецепт за полнета проја прочитајте уште еден - проја со...

Превкусен намаз од мечкин лук, готов за 2 минути, веднаш се...

Ниту една билка не го чисти дигестивниот и кр.вниот систем, како мечкиниот (див) лук, поради што треба да се јаде и да се внесува...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"