Дома Тагови прочистувачка диета

Таг: прочистувачка диета

Зелена диета без риба и месо – исчистете го организмот и...

Зелената диета се препорачува барем еднаш во годината или да се спроведе после празници кога се претерувало во јадење и пиење. Во текот на...

Диетата на Доктор Углов трае 10 дена и дава одлични резултати,...

Детоксикациската диета трае десет дена и има извонредни резултати. Ова се принципите на исхрана од докторот кој живеел 103 години. -Диетата на доктор Углов, најдобриот...

Диета со ориз препорачана од доктор, со која можете да ослабете...

Диетата со ориз е еден начин на исхрана кој првенствено е наменет за лица со висок крвен притисок, бубрежни болести и дијабетичари. Оваа диета ја...

Диетата која го залуде светот: Трае само ЕДЕН ДЕН

Само еден ден седмично во кој ќе јадете исклучиво лесна храна е доволен за да се ослободите од подуеноста и да го исчистите организмот...