Дома Тагови прелив за макарони

Таг: прелив за макарони

Многу ги сакаме тестенините, а ова ни е омилениот рецепт

Пробајте го рецептот, тестенините излегуваат како да се приготвени во најдобриот италијански ресторан. Потребни состојки: 500 г тестенини 3 лажици путер 3 лажици брашно 500 мл млеко 2 шолји рендан...