Дома Тагови потурен колач

Таг: потурен колач

СОЧЕН КОЛАЧ: Достојна замена на баклавата – измати и испечи, без...

Сите ја сакаат баклавата, но за неа е потребно малку повеќе време и материјал. Овој колач по вкус е ист на баклавата, а се...

Македонска баклава: преубав потурен колач со гриз и ореви, сочен, превкусен!

Фотографија и рецепт на Родна Трпеска Потребни состојки: 3 јајца, 150 г шеќер, 15 лажици млеко, 15 лажици масло, 15 лажици гриз, 15 лажици брашно, 1 прашок за печиво, 1 ванилин шеќер, 200 г...

Потурен колач со гриз и ореви, штотуку испечен, прелиен со шербет,...

Имате два рецепти, еден од Славица Георге, а вториот од Родна Трпеска. Првиот колач е со ореви, вториот со гриз, и двата се потурени...