Дома Тагови посен мајонез

Таг: посен мајонез

Посни кифлички меки како душа со прелив од посен мајонез

Фото и рецепт: Кате Ристевска Посни кифлички меки како душа со прелив од мајонез и поради тоа се посебни. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг брашно тип 400 500 мл...

Домашен посен мајонез – рецепт без јајца

Потребни состојки: 1/2 шолја растотелно млеко (бадемово, соино) 1 шолја растително масло лимонов сок или оцет Сенф сол, црн пипер, засладувач Постапка: Сите наведени состојки измиксајте ги во блендер додека да...

ПОСНО: Сочна и едноставна салата со компир, морков и кисели краставички

Потребни состојки: 1 кг компир 150 г целер 1 главица кромид 500 г морков 250 г посен мајонез 200 г кисели краставички 1 лажица сенф Малку сол, малку црн пипер, неколку лажички...