Дома Тагови полнети суви пиперки

Таг: полнети суви пиперки

Посно јадење со суви пиперки полнети со семки, ориз и зеленчук...

Фото и рецепт: Верица Николиќ – Суви пиперки полнети со семки. Многуе здраво и многу е вкусно, проверете... Потребни состојки: 10 суви пиперки за полнење 1 страк праз 2...