Дома Тагови полнети мекици

Таг: полнети мекици

СТРУМИЧКИ ЛАНГИДИ: Рецептот се пренесувал од генерација на генерација дека е...

Рецептот за овие највкусни Лангиди на струмички начин ни го претстави нашата драга членка Данче Стојева во групата НМД рецепти. Традиционално се јадат со...

Полнети меурести мекици без квасец, повкусни не сум јадела во животов

Ова е многу стар рецепт и верувам дека ќе ви се допадне. Тестото е многу вкусно и меко, а печивата според изворниот рецепт се...