Дома Тагови полнет леб

Таг: полнет леб

ПАМУЧЕН ЛЕБ ОД НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ: Се сече како пица, а вкусот...

Овој леб толку многу ме воодушеви, што не сакам да испробувам други рецепти. Тестото се подготвува многу брзо, не се чека многу да отстојува,...

ПОВКУСНО ОД ФУРНАРИНКИ: купете 1 леб и сè што треба да...

Ако ви треба брза закуска која може да замени оброк, овој рецепт е максимално брз и нема потреба од никакво чекање. Без да замесувате...

Стар леб полнет со вкусна смеса од павлака и ајвар

Фото и рецепт: Маја Танасковиќ Потребни состојки: Стар леб Суво месо или нешто сувомеснато по ваш вкус Кашкавал Малку павлака Сенф Ајвар Кромид Лук Црн пипер Постапка: Лебот прво исечкајте со остар нож во вид на...