Дома Тагови полипи

Таг: полипи

ПРИРОДЕН ЛЕК: Помага во чистење на дебелото црево од полипи и...

Пoлипите или aденомите се ткивни изpacтоци кои pacтат од слузокожата на дебелото црево кон внатрешната страна, односно шуплината на дебелото црево. Тие можат да...

Народен лек за дебело црево со полипи од канцер

Потребни состојки: 150 г суво грозје 150 г суви смокви 150 г сливи 1 пакување чај Алкалакс 2-3 тегли мед Постапка: Се сечка целото суво овошје. Содржината од Алкалакс билките се...

Ако имате проблем со затнат нос, можеби имате полипи: симптоми и...

-мали израстоци во синусниот канал Малите полипи во носот може да постојат без да сте свесни за нив, бидејќи не предизвикуваат некои поголеми симптоми. Но,...

Лек за полипи во грло: една жена избегна операција со овој...

Здраво, ова е лек за сите болести на грлото како полипи, засипнатост и слично. Рецептот го доби мајка ми од една жена која со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"