Дома Тагови погача со ајвар

Таг: погача со ајвар

Погача со ајвар и сирење со спанаќ – многу е вкусна

Фото и рецепт: Марица Илиќ Стаменковиќ Потребни состојки: 1 кг брашно 500 мл млеко 200 мл масло 2 жолчки 1 коцка свеж квасец 1 лажичка шеќер 2 лажички сол 1 прашок за печиво 1...