Дома Тагови планински чај

Таг: планински чај

Д-р Видев Никола: Совети за добро здравје и како да се...

Познатиот доктор од Битола во пензија, Никола Видев, кој долги години живееше и работеше во Франција, се огласи на својот фејсбук профил со одлични...

Пијте планински чај за да не ви тропне Алцхајмер на врата...

Планинскиот чај (Sideritis scardica) e повеќегодишно тревесто растение од семејството усноцветни, кое достига до 50 см висина, цвета во јуни - јули. Познат е...