Дома Тагови Питички

Таг: Питички

ПИТА РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ ЗА 10 МИНУТИ: Крцкави и полни со...

Испробајте го овој едноставен и брз рецепт за вкусен појадок или вечера приготвен со состојки кои ги имате во фрижидер: сирење, кашкавал, шунка и...

Овој рецепт е веројатно стар преку сто години, тестото е без...

Секој што дома има брашно, вода и сол, може да замеси тесто и да ги направи овие убави и превкусни пита-сарми. Без разлика дали...

Евтино брзо и лесно: меки питички со сирење

Одлични за родендени и слави кога ни се потребни многу разновидни печива. Се приготвуваат брзо а имаат фантастичен вкус. Меки, сочни, мини питички. Потребни состојки: 500...