Дома Тагови пита со сирење и спанаќ

Таг: пита со сирење и спанаќ

ПИТА СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ: Секој загриз крцка во устата, а...

За само половина час ќе имате многу вкусен оброк на трпезата што ќе го приготвувате секој втор ден. Запишете си го рецептот за најдобрата...

ОМИЛЕНАТА ПИТА СО СПАНАЌ: Децата ја бараат секој ден за ручек

Прекрасна пита, често ја правам. Наместо спанаќ може да се користи блитва, коприва, сирење, компир, па дури и мелено месо…она што вашите најмили најмногу...

Брза пита со спанаќ и сирење која се приготвува за само...

Питата се приготвува со готови кори и небара голем труд и време. Брза, вкусна, одлична! Потребни состојки: 500 г готови кори, 250 г спанаќ +-, 300 г ситно...