Дома Тагови пита со ореви

Таг: пита со ореви

ПИТА-КОЛАЧ ОРЕВОВКА: Богат колач, секој залак е посебно задоволство, се топи...

Овој колач се приготвува многу брзо и едноставно, додека трепнете ќе биде готов. Сите состојки се мешаат во еден сад, а после сѐ се...

ПИТА СО ОРЕВИ: Највкусниот колач кој се приготвува од основни состојки,...

Ова е еден од оние прекрасни колачи кои се приготвуваат со генерации наназад, осмислем многу одамна од нашите баби. Заслужно, сè уште се наоѓа...

СУВА ПИТА СО ОРЕВИ: Се прави исто како баклавата, но трикот...

Баклавата и традиционалната „сува пита“ со ореви се приготвуваат на ист начин, а разликата се состои само во сирупот. Имено, баклавата е натопена во...

СУНЃЕР ПИТА СО ОРЕВИ: Полна со фил, сочен прелив, неодолив вкус,...

Еден од омилените колачи е токму сочниот колач полн со ореви. Не е баклава, не е ниту раванија, туку еден посебен колач кој нема...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"