Дома Тагови пита со ајвар

Таг: пита со ајвар

Вкусна пита со ајвар – готова е само за 10 минути

За да ја приготвите оваа пита навистина ви се потребни само 10 минути. Тое е еден вид Шпанска пита со ајвар која може да...

Една екстра убава, декоративна и вкусна пита во спирали

Фото и рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 1 шолја (200 мл) млака вода 1 шолја јогурт 1 белка од јајце 1/2 шолја масло 1 сув квасец 500 г брашно +- 1 лажиче...