Дома Тагови перисталтика

Таг: перисталтика

Колач за запек: цревата проработуваат и полесно се празнат

Потребни состојки: 100 г мелени ореви 80 г овесно брашно 50 г овесни снегулки 30 г суво грозје (суви сливи, суви смокви, урми) 4 јајца 2 белки 1 прашок за печиво 1...

Марија за НМД: Целиот живот имав проблем со опстипација – конечно...

Проблемот со опстипација (недоволно или ретко празнење на цревата) засега многу луѓе. Како резултат на опстипација, стомакот е подуен, се појавуваат гасови, непријатно чувство,...