Дома Тагови пена кроасани

Таг: пена кроасани

Нема да верувате како ги правам највкусните печива, едните ги полнам...

Вкусни и меки како душа, кроасани кои имаат вкус на топло млеко. Можете да ги правите со два различни филови. Обично половина тепсија ја...

Ако не знаете што е пена, тогаш пробајте ги овие совршени...

Тестото е душа, многу меко и убаво, а кифлите излекуваат лесни како пердув, меки како пена. Ако не знаете што е пена-тесто, тогаш пробајте...