Дома Тагови печурка

Таг: печурка

Буковка е специјален вид на печурка, еве како го чисти црниот...

Буковката е вкусен вид на печурка која многу често се наоѓа во природата, но воопшто не е тешко да се одгледува во домашни услови....

Печурки врган во маслиново масло – деликатес кој вреди да се...

Фото: Живко Корабовски Рецепт: Марјан Стојановски Највкусните печурки и најквалитетните кои можат да се наберат во македонските шуми. Врганот има пријатен мирис и вкус како и...