Дома Тагови печива со спанаќ

Таг: печива со спанаќ

БЕЗКВАСНИ ПЕЧИВА од неколку состојки: Треба да ги пробате и да...

Овие печива се прават без квасец, тестото е многу едноставно, се прави со неколку базични состојки како брашно, масло, вода и кефир. Излегува многу...

НАЈУБАВИТЕ ПЕЧИВА КОИ СЕ ПРАВАТ СО КЕФИР: Излегуваат меки, воздушни и...

Овие печива се подготвуваат многу лесно, може да ги полните по ваш вкус, а за мене се најубави со спанаќ. Тестото е многу меко...