Дома Тагови печено месо

Таг: печено месо

Како да испечете месо на вода со 1 лажица масло во...

Одличен рецепт за печено телешко месо на кое освен сол не се ставава ништо друго. Се користи само една лажица масло за да се...

Месо како под сач: вчера го пробав во рерна и излезе...

Многу вкусно јадење! Потребни состојки: 1 кг месо по желба неколку големи компири 1 голема главица кромид 2 големи моркови 4 чешниња лук малку масло 100 мл бело вино сол, црн пипер и...

Печено месо кое се топи во уста – пригответе го според...

Потребни состојки: 2 кг свинско каре 1 полна голема лажица сол Бибер во зрно, микс од повеќе вида 4 чешниња лук 100 мл масло 1 голема лажица домашна маст 700 г...