Дома Тагови печени пиперки

Таг: печени пиперки

ПЕЧЕНИ ПИПЕРКИ ВО ПАВЛАКА: Брзо и сочно јадење, прсти да излижеш

Рецептите со пиперки се секогаш добредојдени, бидејќи обезбедуваат евтини, а многу вкусни оброци кои може да се јадат во кој било период од годината....

Пегланите приперки ги правам многу лесно и брзо, а остануваат цврсти...

Ова е омилената зимска салата која може да се послужи како прилог со различни јадења. Ќе ви претставиме два едноставни рецепти за „Пеглани пиперки“,...

Како најбрзо да ги излупите пиперките за ајвар – Проверен метод...

Подготовки на зимница се во полн ек, а повеќето домаќинки традиционално прават различни деликатеси со надалеку познатите македонски пиперки, а секако, речиси задолжително секоја...

КОМПЛЕТЕН РУЧЕК: супа, похувано бело месо, печени пиперки со сирење, компир

Предлог за ручек кога немате идеја: пилешка супа, компир запечен во рерна залиен со супа, печена пиперка полнета со сирење и запечена во рерна,...

Пиперки потпечени со урда

Фото и рецепт: Злата Периќ Потребни состојки: 8-10 пиперки За фил: 300 г сирење или урда 2 лажици кисела павлака 3 јајца малку масло и сол по потреба Постапка: Пиперките се мијат и...