Дома Тагови пченкарник

Таг: пченкарник

Пченкарник: лепче со пченкарно брашно и прашок за печиво, одлежано 5...

Фото и рецепт: Зринка Јанковиќ Секакви рецепти сум испробала, но овој ми е најубав. Има голем број варијации на тема. Потребни состојки: 600 г пченкарно брашно 6 лажици...