Дома Тагови пченкарни погачици

Таг: пченкарни погачици

Пченкарни погачици меки како душа, без квасец со мерки на чаша...

Рецепт и видео прилог на Gala Food – пченкарни погачици без квасец. Се печат 15 до 20 минути, а чашата за мерење е од 150-200...