Дома Тагови отрови

Таг: отрови

Овој напиток ги отстранува сите отрови од крвта – со сто...

Напиток кој го подига имунитетот, ги исфрла сите отрови, поттикнува циркулација, спречува грип и настинка! Потребни состојки: 1 ½ литри вода 3 китки магдонос 1 кг лимон Сода бикарбона Постапка: Истријте...

Јаболките и праските на врвот: Кои намирници се најмногу, а кои...

Секоја година светската организација која работи под името Environmental Working Group (EWG) објавува список на овошје и зеленчук кои во себе содржат најмногу и...