Дома Тагови ориентален десерт

Таг: ориентален десерт

Брз сочен десерт со гриз и јогурт, без јајца и масло

Ова е сочен и многу вкусен колач со гриз и јогурт прелиен со шеќерен сируп, а толку е вкусен, што се топи во уста...

Талбина: десерт кој го оживува срцето на болниот и отстранува дел...

Кога ќе ви се случи некоја тага, јадете ја корисната Талбина, велат старите за овој ориентален десерт. Талбината може да се нарече и природен...